Як обрати килимок для йоги

20.08.2022

як обрати килимкок.jpg   Привіт, мене звати Ярослава, у статті ділюсь власними порадами щодо підбору килимка.

   Практикую йогу з 2008, обираю килимки для Yogatools із 2013.


   З питанням вибору килимка для йоги стикається кожен йога-практик.

   Часто вибір роблять попередньо протестував килимок друга і обирають “такий же”. І це гарний шлях, адже ви особисто перевіряєте, чи підходить       матеріал саме до вашого тіла.

   Складніше обрати килимок онлайн, де вибір спирається лише на фото на описи.


   Тому публікую рекомендації по підбору, які спираються на:

   

  •    — багаторічний досвід особистої практики;

  •    — відгуки знайомих мені вчителів йоги;

  •    — відгуки моїх колег з навчання;

  •    — статистику та відгуки клієнтів компанії за 9 років;

  •    — інформацію про фізичні та хімічні властивості матеріалів для йога-матів.
{для тих, хто не має бажання читати лонгріди/розбиратися в підборі килимка}, даю особисі короткі рекомендації:

• бажаєш найбільш недорогий і придатний для йога-практики (на 1-5 років) килим: китайська asana (~300 ₴);

• бажаєш якісний зносостійкий килимок: вибирай або Bodhi Kailash 3mm / Rishikesh 4,5mm; або Manduka Pro lite 4,7mm / Pro 6 mm;

• бажаєш товстенький, м’якенький (піклуєшся про коліна), досить чіпкий, в середньому бюджеті: або Bodhi Lotus Pro або Manduka Begin (але не обирай китайський аналог Lotus);

• бажаєш натуральний каучук (чіпкий, незносостійкий): кращими є або Bodhi Ecopro (більш ніжний) або Eko Manduka (на відміну від ecopro більш зносостійкий, гігієнічний, але менш чіпкий).

• бажаєш максимально чіпкий і на сухих, і на вологих долонях, згоден через кілька років поміняти чіпкий йога-килимок, зоден миритися з подряпинами і затертими ділянками робочої поверхні — тоді дивись будь-який варіант розділу "чіпкі", відфільтруй за матеріалом “каучук+PU”. Памятай: після застосування  йога-килимки не підлягають поверненню 😈

• хочеш із малюнком — заходь до розділу “художні”. Але будь обережний з килимками матеріалу каучук+micra. Цей матеріал означає яскраві малюнки, але сухі долоні будуть ковзати по мікрофібровій поверхні.

Інші килимки мають особливості і є варіаціями перерахованих моделей.}


Короткі рекомендації завершила. Повертаюсь до лонг-ріду:

Як обрати килимок для йоги?

Відповідь, яку зазвичай даю друзям: найважливіше — визначся із пріоритетами вимог до килимка. Які властивості для тебе першочергові. Потім окресли реалістичний бюджет.

Як наслідок — ти безжалісно звузиш коло потенційних кандидатів.


Що позначає реалістичний бюджет ? Це межа, далі від якої килимки не дивишся. 

Щоб стоврити межу важливо визначитись із силою наміру займатися йогою. 

• Якщо ти новачок і вагаєшся: може на заняття йоґи будеш ходити як у спорт зал, через раз/до Нового року і т.д.: можна не мудрувати і взяти звичайний бюджетний килимок — китайська asana (~300 ₴). Не обирай її, якщо водночас ти дійсно піклуєшся про довкілля, бо матеріал не розкладається. Поради, для прихильників екостійкості трохи нижче.

• Якщо ти вже практикував і точно знаєш, йога твоє життя: переглянь свої пріоритети вимог до матеріалу, переглянь доступні цінові варіанти, переглянь свої бажання щодо витрат — і сформуй свій потолок.


Першочергові вимоги до йога-мата спираються на властивості матеріалів.

Про самі матеріали обов'язково прочитайте в окремій статі: “Матеріали йога-килимків”. З неї ви дізнаєтесь, яких властивостей очікувати від кожного матеріалу.

Тож килимки відрізняються за рівнем чіпкості (чіпким на вологих долонях, або чіпким на сухих, або чіпким в усіх випадках), рівнем знососітйкості, вагою, бюджетом, спеціалізованим виробництвом, розмаїттям кольорів.


Рівень чіпкості — відображає, як сильно ваші долоні будуть ковзати по килимку.

Суб’єктивний показник, який до того ж заміряють на різній ступені вологості кінцівок. 

Так більшість килимків створені бути чіпкими на сухих лодонях. 

Для гарячої йоги та людей із підвищеним потовиділенням створили килимки GRP Manduka та безліч килимків каучук+micra — вони вбирають піт та не ковзають під вологими долонями.

Для тих, хто хоче уникнути ковзання і на сухих, і вологих долонях (добре це чи погано — питання філософське, про яке говорю у статті “Найчіпкіший килимок для йоги — чи завжди це кращий вибір для практика?”) турботливі компанії створили лінійку килимків каучук+PU, а американський бренд LIFORME, навіть побудував усю стратегію, спираючись на цей матеріал. На них ти дійсно не ковзатимеш, але легко поцарапаєш поверхню.


Рівень зносостійкості — відображає стійкість до пошкоджень, стирання.

Суб'єктивний показник, який ми сформували завдяки багаторічному досвіду Yogatools, вашим відгукам та тестуванню килимків у викладачів йоги, що часто практикують.

Килимок може бути синтетичний з низьким рівнем зносостійкості, що призводить до повторних покупок і накопиченню синтетичної резини на звалищах.

Килимок може бути натуральним з низьким рівнем зносостійкості, що призводить до повторних покупок, але з часом матеріал повністю розкладається.

Килимок може бути синтетичний з високим рівнем зносостійкості, що призводить до відсутності необхідності купувати заміну, також не розкладається, але відомі бренди повторно переробляють свої ж килимки.


Вага — килимки стандартного розміру 180х60см і товщини 4,5мм коливаються від 900 г до 2,4 кг. Відповідно, більші за розміром і товщиною будуть важити іще більше.


Розміри та товщина — стандартні розміри килимка 180х60см.

Для занять класичною йогою килимок обирають на 15–20 см довше зросту людини. Для динамічних стилів (як от Аштанга чи він’яси) зручніше більш довгі килимки: зріст + 20–30 см.

Ширина 60 см є типовою, також існують варіації:

80 см — зручніший, якщо ви великий йоґ або переважно розтягуєтесь на полу.

100, 132, 200 см — ці килимки обирають переважно інструктори йоґи для більш наглядної демонстрації асан, або прихильники парної йоґи.


Компактність — деякі килимки створені для подорожей, їх можна компактно скласти у валізу. А інші — потребують стаціонарного розташування і їх навіть не згортають через велику вагу і розмір.


Бюджет — вартість йога-мата стандартного розміру на сьогодні є у діапазоні 300 - 5600 грн.


Спеціалізація виробництва — виробник йога-килимків може вузько спеціалізуватися лише на виробництві інвентарю для йоги, чи бути лідером у фітнес-продуктах, а може бути і безіменною фабрикою у Китаї, що виробляє аналоги брендових виробів для внутрішнього ринку.

Як правило, вузькоспеціалізовані виробники більш глибоко вивчають потреби саме практиків йоги, створюючи дійсно актуальні та практичні вироби.


Розмаїття кольорів — завдяки особливостям більшості матеріалів йога-килимки створюють переважно однотонними. Виняток складають комбіновані килимки каучук+micra та каучук+PU, які майоріють строкатими малюнками та складними орнаментами.
Екологічність — відносний показник безпеки для довколишнього середовища.

Так йога килимки з натурального каучуку виробляють із натуральної речовини, з часом килимок повністю розкладається. Але термін придатності для занять йоги 1-4 роки. Тож за життя ти використаєш кілька таких килимків. Тоді як килимки синтетичні, а саме з Vinyl матеріалу, слугують десятки років (більше  не було можливості замірити) і переносять чималі навантаження. Іноді їх створюють уже з перероблених матеріалів. Деякі бренди обіцяють повторно переробити їх у новий килимок.  


Зверни увагу:   

Неможливо обрати килимок, що матиме найкращі показники за всіма параметрами. 

Тому треба шукати компроміс і обирати найважливіші саме для тебе вимоги.Назад к списку новостей

Расскажи о нас в соц. сетях: