Матеріали килимків для йоги та їхні властивості

20.08.2022

матеріали килимків.jpg.  Матеріали йога-килимків та їхні властивості.

   В цій статі описую матеріали, з яких виготовляють килимки, та властивості кожного матеріалу стосовно йога-практики.
   Якщо ви шукаєте більше підказок по вибору килимка — читайте статтю "Як обрати йога-мат саме для себе".

   PVC — синтетична резина часто має поверхню ребристу, схожу на «вафельку». З цього матеріалу роблять базові килимки. Він недорогий, досить чіпкий, з часом відриваються шматочки. Найпопулярніші китайські килимки asana, вони є в товщині 4 або 6мм. Трохи більш чіпкі та зносостійкі «вафельки» від Bodhi — як от asana, leela, ganges. До цієї групи належить і килимок safran від kurma.

   Килимки з PVC зібрані в цьому розділі.


   TPE — синтетична резина, візерунковий рельєф, низька вага. Часто килимки виготовляють із двох кольорів.

   І тут треба бути надзвичайно уважними із килимками TPE йогічних брендів та китайськими аналогами або брендами масмаркету:

Якщо Bodhi або Manduka дійсно постаралися підібрати гарний рецепт TPE — йога-мати lotus pro та lotus pro lite від Bodhi; begIn від Manduka — дійсно приємні на дотик і нековзкі.

То китайскі аналоги (lotus) і поторкані нами килимки tpe adidas, oysho, nike — приємні на дотик, але нечіпкі, підходять імовірніше для занять фітнесом чи розтяжки.

Йога-мат TPE обирай на цій сторінці.


   Vinyl, PER — ці два матеріали в основі також мають полівінілхлорид, але іншої хімічної реакції ніж PVC. Як наслідок килимок із цього матеріалу ідеальний для досвідчених йоґа-практиків, а саме, він доволі чіпкий, щоби не ковзати під час правильноого виконання асани й нормальному потовиділенні. А найголовніше, килимок має найвищий рівень зносостійкості і прослужить десятки років. І хоча це синтетичний матераіал, купуючиі лиш один такий килимок за життя, це буде найбільш турботливий до довкілля вибір.

Зносостійкі килимки розглядай тут.


   Каучук — це єдиний 100 % натуральний матеріал килимка придатний до активної практики йоги, що існує на сьогодні (2022 рік). Він виготовлений із соку гевеї, що росте в тропічному кліматі. Найвідоміші ареали вирощування цих рослин — долина річки Амазонки в Південній Америці, та Південно-Східна Азія. Причому американські бренди наголошують, що їхні килимки в жодному разі не виготовлені з Амазонського каучука. Щоб американці не хвилювались за нищення дерев. Адже сам процес видобування натурального каучука досить варварський, я на власні очі дивилась, схоже на видобуток березового соку, але поступово зрізається вся кора дерева.


Йогіни полюбляють каучук за його екологічність та високу чіпкість — до нього добре прилипають долоні та стопи в людей із помірним потовиділенням. Для справедливості відмічу, прилипають не лише долоні, а і все з оточення — пил, шерсть, волосся, пір’я. Килимки досить складні в догляді — треба чистити лише спеціалізованими засобами. Добре, що вони є, але вони не дешеві. Якщо чистити милом — килимок втратить ту саму  жадану чіпкість.

Також килимок цікаво пахне злегка солодкувато.

Резюме: якщо згодні поводитися обережно — класний екологічний і дуже чіпкий килимок із каучуку.

Каучукові йога мати зібрані в цьому розділі.


   Хлопок або шерсть — екостійкий матеріал, адже є повністью натуральним. Килимки із цього матеріалу, безперечно, тішать око та балують шкіру. Підходять вони для медитацій або розтяжок, адже мякі та приємні на дотик. Але не підходять для виконання динамічних асан, адже повністю відсутня чіпкість.

Килимки із хлопку або шерсті шукай тут.


Килимки, що комбіновані з двох матеріалів містяться в розділі «комбіновані»

   каучук+micra — таку назву ми створили для йога-матів, де нижній шар виготовлений із каучука, верхній шар із тканини, що вбирає вологу, не ковзає на вологих долонях — із різновиду мікрофибри.

Переваги мікрофібри:

— безкінечна варіативність малюнків килимка;

— чіпкість на вологих долонях;

— здатність вбирати вологу;

— екологічність, а саме, матеріал хоч і синтетичний, але виробляють його з перероблених пластикових пляшок.

Нюанси:

— ковзає на сухих долонях.

Йога-мати каучук+micra переглядай за лінком.


   каучук+PU — таку назву ми створили для йога-килимків, де нижній шар виготовлений із каучука, тонкий верхній шар із синтетичного гладенького матеріалу.

Переваги PU:

— загалом найвища чіпкість для сухих і вологих долоней;

— обожнюють аштангісти, що радують себе надскладними асанами.

— варіативність орнаментів, які наносять на килимок.

Нюанси:

— лишає на собі сліди від поту, вологого тіла;

— легко дряпається;

— з плином часу, стирається під місцями розташування долоней і стоп.

Йога-мати каучук+PU переглядай за лінком.


   Джут (jute) — джутові килимки часто рекламують як екологічні та натуральні. Це не так:

Джутовий килимок у реальності виготовлений із того самого PVC вафелька, що є не надто зносостійким та повністю синтетичним.

А от джутові волокна справді натуральні. Лиш тільки вони переплітаються тонким шаром на поверхні. Гарною сторона — волокна поглинають піт, хоча він же там і множиться, створюючи специфічний запах. Волокна додають зчеплення із килимком завдяки ребристості.

Деякі власники зазначають, що джутом легко подерти шкіру, особливо лікті.

Джутові килимки переглядай за лінком.

Якщо вагаєтесь між вибором між килимком із натурального каучуку чи синтетики — читайте мою окрему статтю «Килимок для йоги: натуральний каучук чи синтетика».



Назад к списку новостей

Расскажи о нас в соц. сетях: